dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona o zwierzętach - Mateolandia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Download ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ Regulamin ˇ Ciekawostki
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Regulamin
Zwierzęta - filmy
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 56
Najnowszy Użytkownik: Fortdan5M
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Na Forum
Najnowsze Tematy
Galeria świnek morskich
Fake passport, Ielts...
Fake Canada passport...
Buy Fake British pas...
Buy False Pass_port ...
Najciekawsze Tematy
[PYTANIE] Co chce... [19]
Galeria świnek mo... [5]
Userbar'y [3]
Czy można podawać... [1]
Fake passport, Ie... [0]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Statystyki
DODATKI NA STRONĘ WWW
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Filmy - Zwierzęta
Zwierzęta-Filmy <> Seria Zwierzaki [HD]
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Witamy
Witajcie na mojej stronie o zwierzętach i nie tylko !!! Zapraszam wszystkich chętnych do czytania i oglądania moich wpisów i zdjęć. To jest moja pierwsza strona i nie oceniajcie jej źle ™:)... Oraz zapraszam do oceniania strony i komentowania w shoutbox.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Pies "Menadżer"

 

Pies "Menadżer" - opowiada Klaudia

Jest to sznaucer miniaturka.Jego kolor sierści (maść) to pieprz i sól (czarny i biały). Wabi się Menadżer ale wołamy na niego również: misiek,  Andżelo (bo gdy się moją siostrę woła to on przybiega).

Pies tej rasy jest łatwy do zadbania ,ale potrzebuje dużo pieszczot uwagi czułości czyli jednym słowem miłości. Mam go od około 6-7 lub nawet 8 lat!! Ten pies będzie cię bardzo kochał i zawsze cie obroni jak tylko się z nim zaprzyjaźnisz pokochasz go an on ci to odwzajemni. Na zdjęciu Menadżer po zabawie w śniegu ;)

---------------------

Klaudia10

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kotka Psotka

Kotka Psotka na balkonie... zamyślona przy żytku, które chętnie podgryza... Wyluzowany

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dokarmianie ptaków

Pamiętajmy o ptakach zimą

 

Kiedy nadchodzi zima ptaki, które zostały w kraju gile, sikorki wróble czy sójki mają problemy ze zdobyciem pokarmu. I gdy za oknem mróz i śnieg powinniśmy pomyśleć jak pomóc im przetrwać ten trudny czas...

Ptaki, które spotykamy na balkonie lub w ogrodzie, chętnie zjedzą z naszego karmnika pokrojony chlebek, nasiona słonecznika, konopi, maku, siemienia lnianego, prosa murzyńskiego, pszenicy, kukurydzy oraz rzepaku i rzepiku. Nie pogardzą również wszelkiego rodzaju orzechami drobno siekanymi, jabłkami, rodzynkami a nawet owocami z kompotów. Najlepiej z nasion zrobić mieszankę tak, aby różne gatunki ptaków mogły coś dla siebie wybrać.

W sklepach można też kupić gotowe kolby z ziarnami zatopionymi w tłuszczu czy po prostu kawałek słoniny dla sikorek... Jak tylko ptaki zobaczą, że w naszym karmiku są przysmaki będą zaglądać do niego regularnie, a my będziemy je mogli obserwować co jest naprawdę bardzo przyjemne...

Ja w tym roku kupiłem mały karmnik na balkon, kilka kolb do powieszenia i oczywiście słoninkę dla sikorek. Okazało się, że najczęstszymi gośćmi są właśnie sikoreczki i wróble. Ale czasem też i wrony, które robią dużo hałasu uderzając dziobem w szczebelki balkonu...

Sikorki to piękne ptaszki, które są wybitnie owadożerne. Wiosną i latem oczyszczają nasze ogrody z owadów, a szczególnie gustują w gąsienicach. Oczywiście zimą o owady trudno. A sikorka musi jeść i to dużo, bo ptaszek ten ma niezwykle szybką przemianę materii. Podobno nawet zjada tyle, ile sam waży czyli ok. 20-30g.

Zimą chodzę nad pobliski zalew karmić wygłodniałe kaczki i łabędzie... aż miło popatrzeć na te kolorowe stworzonka.

Na zdjęciu mój karmnik i jego goście Uśmiech 

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Konkurs

Nie dawno wygrałem konkurs pt. "Bądź człowiekiem wśród zwierząt, bratem między braćmi". Mam nadzieję, że  nie których to ucieszy. Pod koniec notatki podam odnośnik do opowiadania. A więc zacznijmy : Opowiedziałem o Foxi czyli naszej pierwszej bohaterce na mojej stronie. Miałem napisać o Łatce z Wolanowa, ale postanowiłem, że raczej przygoda Foxi będzie lepsza, choć tamta jest wzruszająca.W news nie długo wstawie dyplom (bez imienia i nazwiska. Za około 2 tygodnie) z tego konkursu. Napisałałem również o mojej stronie, że Foxi zmotywowała mnie do stworzenia strony (oraz moje inne zwierzęta :D ). W konkursie zająłem III miejsce. Bardzo się ucieszyłem (pewnie moje zwierzątka też, szkoda, że nie mogą mówić ;(   ). A więc to na tyle. http://www.mateolandia.dbv.pl/viewpage.php?page_id=11

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Franek

Niedawno kupiłem sobie rybkę akwariową (bojownika). Nazywa się Franek ;). Jest on koloru niebieskiego (szafirowy). Jak narazie kupiłem mu małe akwarium-kulę oraz przywiozłem dla niego kamyczki z plaży Danii (Aarhus). Dostał przed chwilą jedzonko. Za chwilę wklęję jego zdjęcię. Mam nadzieję, że będzie mu się dobrze u nas mieszkało. Akwarium postawiłem na swoim biurku Wystawiony język.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Film !

Filmy !


Od teraz na naszej stronie będą filmy. Przygotowałem już o Kotku Tofiku. Jak zauważyliście po lewej stronie jest panel podstrona Zwierzęta-filmy. Kliknijcie w tekst i przeniesie was w podstronę w której będą filmy. Filmy będą jak najczęściej w jakości HD. News'u o kotku Tofiku raczej nie będzie bo już go dawno nie ma. Ale za to jest film ! Miłego oglądania.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Drugie imię świnki Imki

Ksywka dla świnki Imki !


Pewnego dnia pomyślałem sobie, żeby może wymyśleć ksywkę dla Imki. Myślałem długo ale wreszcie wymyśliłem. Jej imię to : (jeśli masz słabe nerwy tego nie czytaj !) Kromcia.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Przygoda Łatki z Wolanowa

Łatka z Wolanowa


Przygoda Łatki zaczęła się ponad miesiąc temu gdy do dziadka Marianka, który na działce karmił pieski przyszła wystraszona i bardzo wychudzona psina. Bała się nawet podejść i zjeść choć była wygłodzona... przychodziła kilka dni i dziadek ją po troszku podkarmiał. Któregoś dnia weszła na działkę... była obrazem nędzy i rozpaczy, żebra sterczały jej i była bardzo smutna. Dziadek i babcia postanowili pomóc psinie, a Bary – pies dziadka bardzo ją polubił. Łatek (potem się okazało, że to Łatka) dostał budę i własną miskę... po troszku psina zaczęła odzyskiwać siły i radość.

Łatka jest młodym psem, biega radośnie, uwielbia zabawy z patykiem, z piłką, z krążkiem, lubi głaskanie i czesanie... Psina czuje się już na działce jak gospodarz, przegoniła wszystkie koty i sprawiła, że i Bary trochę odżył.

W tej chwili Łatka jest szczęśliwym psem i nam też zabawa z nią sprawia wiele radości. Zapraszam do galerii gdzie umieściłem więcej zdjęć Łatki.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aguti

Aguti  - dzika forma świnki morskiej. 

Zamieszkuje wilgotne dżungle w Ameryce Południowej.
Długość tego gryzonia dochodzi do 50 cm, ogon jest króciutki (ok. 2 cm). Masa ciała dorosłego osobnika wynosi od 3 do 6 kilogramów. Więc są w porównaniu ze świnką morską całkiem spore, mają gęste, złote futerko.
Gryzonie te mają dłuższe kończyny od świnek udomowionych przystosowane do szybkiego poruszania się po lesie.
Żyje pojedynczo lub parami, bardzo rzadko stadnie. Bronią swego terytorium przed obcym aguti. Potrafią pływać i skakać. Ich kryjówka to np. nisko położona dziupla w drzewie.
Aguti żywi się głównie roślinami ale ceni też sobie bardziej wyszukane pokarmy. Wcina nie tylko siano i ziarno, ale także owoce i warzywa. A jego przysmakiem są orzechy.
Żeruje nocą, żyjąc na wolności nie gardzi jajami ani pisklętami ptaków.

Robi zapasy gdy pożywienia jest dużo - pokarm przenosi w torbach policzkowych (jak chomik).
Aguti złocisty jest szkodnikiem w swojej ojczyźnie. Odławiany dla smacznego mięsa, czasem bywa oswajany.
Udomowione aguti to spokojne i nie wykazujące agresji zwierzaki.
Odkrycie tego gatunku przypisuje się oficerowi hiszpańskiemu don Feliksowi de Azara, który w 1780 roku przebywał w Paragwaju. Pierwsze wzmianki o aguti znajdują się w książce Andre Thereta, XVI-wiecznego francuskiego kosmografa.
Aguti wygląda na bardzo sympatyczne zwierzątko, mam nadzieję oglądać je osobiście w zoo.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Chomiki Niespodziewane pojawienie się chomika

Jak już pisałem moi bracia mają 2 chomiki, a niedawno Łukaszek przyniósł do domu kolejnego, którego dostał od kolegi...
Jest to prześliczny, maleńki i przesympatyczny chomik dżungarski... Chomiś, a właściwie już teraz Chwilek mieszka w dużym słoju wielkości małego akwarium, ma dużą warstwę wiórków w której chętnie się zagrzebuje..
Chwilek wcina ziarenka, warzywa i owoce ale w minimalnych ilościach - w porównania do tego ile zjada Imka  ;))
Dziś mój brat Wiktor poszedł do szpitala, a ja zgodziłem się zająć jego chomikiem.  Pojechaliśmy z mamą po niego wczoraj wieczorem. Chwilek był bardzo spokojny i zupełnie nie przejmował się zimnem - cichutko siedział zagrzebany w wiórkach...
Chomiś znalazł miejsce na moim biurku koło komputera, mam go prawie cały czas na oku i mogę obserwować co je i jak sobie ślicznie podgryza marchewkę.
Próbowałem zapoznać moją Imkę i Chwilka ale świnka bardzo lgnęła do niego, troszkę się bałem, że może go ugryźć, a on jest taki malutki. Zwierzątka powąchały się w noski, a Imka potem biegała po kuchni jakby go szukała. Jest pod moją opieką i nie chcę, żeby coś złego mu się stało. Często wyciągam go z klatki, chodzi po mnie i wcale się nie boi. Imkę też biorę, żeby jej nie zaniedbywać - dobrze, że są ferie i mam więcej czasu.
Nie wiem ile dni będzie u mnie Chomiś, mam nadzieję, że przynajmniej około tygodnia. W galerii wstawiłem kilka jego zdjęć, a później jeszcze spróbuję wstawić więcej. Nie łatwo jest zrobić dobre zdjęcie, kiedy zwierzątko jest w ciągłym ruchu.
Jutro postaram się przygotować artykuł o chomikach.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
"Sałatkowy Mix świnkowy""Mix dla świnki morskiej"
Składniki:
Kilka plasterków pokrojonej marchewki, liść sałaty, natkę pietruszki i koperku, kawałek jabłka ze skórką, można dodać kilka ziarenek słonecznika lub dyni (zimą nie podajemy ogórka ani pomidora, żeby nie zaszkodziły śwince). Sposób wykonania:
Wszystkie składniki drobno kroimy i mieszamy, wkładamy do miseczki. Przygotowujemy porcję na 1 raz, żeby była świeża - można przygotować 2 porcje i 1 schować do lodówki.
P.S.: Chciałem zrobić zdjęcie jak moja świnka wcina ten Mix świnkowy ale zanim włożyłem baterie do aparatu to sałatka była już zjedzona xD.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 2 1 2 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Inne strony
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

klaudia10
29/09/2013 14:09
Wrzucaj więcej filmów fotek i ciekawych tekstów

Wiktor
28/09/2013 22:45
Wybieraj najlepsze zdjęcia z galerii

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kartka z kalendarza
GRY DODATKI NA STRONĘ WWW
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ekipa
Admin (super administrator)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Wejdź na : www.schronisko.radom.pl

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl